< Studio Filmowe Ratujmy Wspomnienia

O firmie

O firmie

Studio filmowe Ratujmy Wspomnienia jest bezpośrednim następcą studia MAK VIDEO FILM oraz MVMultimedia, które powstało w 1990 r. jako jedno z pierwszych na Podhalu. Początkowo zajmowało się filmowaniem głównie wydarzeń rodzinnych, kulturalnych oraz sportowych. Później realizowało pierwsze programy informacyjne dla Nowotarskiej Telewizji Kablowej, telewizji "Wisła" i TVN.

W 1997 r. studio MVF brało udział w bezpośredniej rejestracji wizyty papieża Jana Pawła II w Ludźmierzu. Relacjonowało wydarzenia związane z powodzią stulecia w lipcu 1997 r. Wizyty prezydentów na Podhalu, w tym Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i prezydenta Republiki Słowackiej Iwana Gasparowicza. Rejestrowało słynne msze i kazania ks. prof. Józefa Tischnera pod Turbaczem, i w góralskim kościółku w Łopusznej.

W swoim dorobku studio MVF (a później MVMultimedia) ma rownież produkcję szeregu filmów promocyjnych o Nowym Targu, Podhalu, Tatrach i północnej Słowacji m.in.:"650-lecie Nowego Targu", "Nasze miasto", "Szlak gotycki", "Łączą nas Tatry","18-lat Euroregionu Tatry" "Szlakiem mało znanych osobliwości przyrodniczo-kulturowych wokół Tatr".